Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pravidla a chování

26. 10. 2006Tak jako v každém jiném světě i v Gothic je na vás, jestli půjdete cestou slušného hrdiny, nebo se z vás stane všemi nenáviděný bandita nebo vyhnanec. Pokud se dopustíte nějakých prohřešků, trable na sebe nenechají dlouho čekat. Spácháte-li nějaký trestný čin, tak utíkejte z města (nebo z vesnice, nějaké samoty atd.) co nejrychleji, protože za chvíli po vás půjdou stráže a v případě vážného přestupku i ostatní. Utíkat nemusíte pouze tehdy, když u sebe máte kouzlo "Amnesia".

1. vražda
Ve světě Gothic je vražda vážný trestný čin. Když někoho v souboji porazíte, tak ať. Jenomže jakmile někoho zabijete, vrhnou se na vás stráže, přátelé, příbuzní a udělají s vámi krátký proces (Tím rozumějte oko za oko, zub za zub).

2. loupež
Loupež se také považuje za zločin (i když ne tak vážný jako vražda). Jestli něco ukradnete, majitel bude pochopitelně chtít své věci zpět. Jestli to napráská strážím, máte docela slušné trable...

3. napadení
Pokud někoho napadnete bez dobrého důvodu, bude to mít neblahý dopad na vaši reputaci ve městě. Napadený vám to nevrátí formou násilí. Pokud ste napadli obchodníka, přestane s vámi obchodovat atd. Vždy to ale při nejmenším bude znamenat nějaký ten problém.

4. tasení zbraně, aktivování kouzla
Tasení zbraně je vnímáno jako agresivní chování. Vaši přátelé se na vás jenom udiveně podívají, ale osoba, která vás nezná, vás okamžitě vyzve k zatasení zbraně. Pokud to neuděláte, může se pokusit vás odzbrojit násilím.

5. prozkoumávání cizího majetku
Dům je osobní vlastnictví. Mnohým majitelům se nelíbí, pokud se jim nějaký cizinec prochází v domě. Nejprve vás dvakrát vyzvou k opuštění jejich chajdy, pak obyčejně šáhnou k násilí. Pokud se procházíte po domu obchodníka, nebo nedej bože po skladišti, bude to mít daleko vážnější následky než rozbitý ciferník.